TAHSİN MERTEKÇİ ANISINA DOSTLUK MAÇI

Cumhuriyet Meclisi Futbol takımı ile Yalova Masterları, 2017 yılında geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Eski Milletvekili ve Yalova Spor Kulubü eski Başkanı Tahsin Mertekçi anısına futbol maçında karşı karşıya geldiler.

Meclis takımında Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay, Milletvekilleri Oğuzhan Hasipoğlu, Hasan Büyükoğlu, Erhan Arıklı ve Mesut Genç de yer aldı.

Karşılaşmayı Yalova Masterları 4-3 kazandı.

Maç sonrası konuşmalar yapıldı ve anı kupaları verildi.

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay, Merhum Tahsin Mertekçi’nin sadece sporcu kişiliği ile değil, barış,huzur ve güven içerisinde insanları biraraya getirme uğraşları ile de akıllarda yer ettiğini söyledi.

Uluçay, onun fikirlerini, gençlere kattıklarını her zaman ileriye taşıma arzusunda olduklarını dile getirirken organizasyonda emeği geçenleri kutladı.

Halkın Partisi Güzelyurt Milletvekili Hasan Büyükoğlu da konuşmasında Merhum Tahsin Mertekçi’nin bir çok adımlar attığını ve bu adımların bugün hala hatırlandığını söyledi.

Büyükoğlu, Mertekçi’yi eskiden beri tanıdığını belirterek yaptıkları ile onun çok özel birisi olduğunu ifade etti.

Yalova Kulubü’nün eski Başkanlarından Kadir Dağcan da, Master takımını temsilen yaptığı konuşmada Mertekçi’yi yapacakları etkinliklerle her vesileyle anmaya çalışacaklarını söyledi.

Yapılan konuşmaların ardından kupalar verilirken, Meclis Başkanı Uluçay, anı kupasını Tahsin Mertekçi’nin kızına verdi.