SEL KOMİTESİ RAPORU ONAYLAYARAK GENEL KURULA SEVK ETTİ

Cumhuriyet Meclisi, Girne-Lefkoşa Anayolunda Meydana Gelen Sel Felaketinin Oluşum Nedenleri ve Sonucunda Yaşanan Can Kayıpları İle İlgili Yol ve Trafik Güvenliği Konusunda İhmalin Olup Olmadığı İle İlgili Meclis Araştırma Komitesi, Komite Başkanı UBP Milletvekili Özdemir Berova Başkanlığında, bugün Genel Kurul çalışmalarından hemen sonra toplandı.

Girne-Lefkoşa Anayolunda Meydana Gelen Sel Felaketinin Oluşum Nedenleri ve Sonucunda Yaşanan Can Kayıpları İle İlgili Yol ve Trafik Güvenliği Konusunda İhmalin Olup Olmadığı İle İlgili Meclis Araştırma Komitesi, gündeminde bulunan, taslak raporu değerlendirdi. Araştırma Komitesi, taslak raporun görüşmesini tamamlayarak, raporu oybirliği ile onaylayarak Genel Kurul’a sevk ederken, Komite üyesi HP Milletvekilleri Rapor ile ilgili bazı noktalarda Rapor’a şerh düşmüşlerdir.

Komite toplantısına, UBP Milletvekili Komite Başkanı Özdemir Berova, CTP Milletvekili Komite Başkan Vekili Fikri Toros, HP Milletvekili Hasan Büyükoğlu, HP Milletvekili Erek Çağatay, UBP Milletvekili Menteş Gündüz, UBP Milletvekili Hamza Ersan Saner ve CTP Milletvekili Salahi Şahiner katıldı.